По благословению Высокопреосвященнейшего митрополита
Полтавского и Миргородского Филиппа
 
Мова сайту        Українська        Русский   

Православний дитячий табір «Орлятко»

1.     Історія табору.

2.     Структура роботи.

3.     Кадри.

4.     Територія та приміщення.

5.     Охорона життя і здоров'я.

6.     Зміни

7.     Програма табору.

8.     Пізнання духовного.

9.     Розпорядок дня.

10.   Фотоальбом.

11.   Правила поведінки.

12.   Контакти.

13.   Придбання путівок

 

  1. ІСТОРІЯ ТАБОРУ

 

Дитячий Православний літній оздоровчий спортивно-туристичний табір «Орлятко» Полтавської єпархії у місті Карлівці Полтавської області створено у 2003 році з благословення Преосвященнішого Филипа єпископа Полтавського і Кременчуцького.

Дитячий Православний літній оздоровчий табір «Орлятко» Полтавської єпархії є духовно-оздоровчим закладом, що створений для духовної роботи з дітьми на час літніх канікул. За світською кваліфікацією табір відноситься до числа профільних, у яких діти перебувають цілодобово і в яких, поряд з оздоровчими, надаються комплекси дій, спрямованих на розвиток у дітей певних здібностей та інтересів.

В табір приймаються діти віком від 7 до 15 років. Термін перебування в таборі 14 днів.

Табір діє на підставі статуту (положення), що затверджується Архієреєм та сформований на основі Статуту Полтавської єпархії, і затверджений державними органами.  

 Дитячий табір складається з загонів, кількістю не більше 25 осіб. Загони створюються з урахуванням віку дітей та їх статі. Табір має свій табірний прапор із зображенням святого Хреста та орлятка. Вихованням дітей в загонах займаються православні вихователі, їм допомагають вожаті – студенти духовних закладів, та помічники вожатих з числа відпочиваючих.

 

  1. СТРУКТУРА РОБОТИ.

 

Головною задачею Православного табору є виховання підростаючого покоління на церковних засадах, формування світогляду дітей на основі Заповідей Божих, духовних історичних цінностей, відродження моральних норм, що втрачені, повернення молоді до цноти та чистоти душі, бажання святості та любові до ближнього, затвердження у душах дітей любові до природи, дбайливого ставлення до оточуючого світу, відновлення кращих традицій українського народу.

Життя нашого табору

·        Щодня організовується одногодинне заняття з основ християнської етики.

·        В недільні та святкові дні відпочиваючі відвідують Богослужіння в храмі. У дитячому таборі знаходиться храм святої рівноапостольної княгині Ольги.

·        Для доброго відпочинку дітей, зміцнення здоров'я і фізичного загартування широко використовуються природнокліматичні умови табору, фізична культура, навчання дітей плаванню. Табір має своє місце на міському пляжі річки Орчик, очищене та підготовлене для купання.

·        Різностороння культурно-масова робота, створено гуртки – юних біологів, кулінарів, вишивання та бісероплетіння, спортивні, туристичний, писанкарства, малювання, лялькового театру, художньої самодіяльності та інші.

·        Метою формування правильного світогляду дітей в таборі організуються зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, працівниками МВС, МНС, представниками українського козацтва, лісничим Красноперівського лісу та ін.  

·        По завершенню табірної зміни організовується концерт, вогнище та виставка робіт гуртківців.

·        Діти, які проявили себе з кращої сторони, нагороджуються похвальними листами, цінними подарунками. 

                            

ЧЕКАЄМО НА ВАС!

 

3.  КАДРИ ДИТЯЧОГО ТАБОРУ

 

Підбір працівників табору здійснюється директором табору. Підбір медпрацівників здійснюється спільно з районним педіатром.

Вихователі призначаються з числа православних педагогів, що мають досвід та освіту.

Вожатими призначаються студенти Місіонерської Духовної Семінарії м. Комсомольська, студенти педагогічних навчальних закладів.

Інструкторами по фізичній культурі та плаванню призначаються особи, що мають зазначений фах та практичну підготовку.

Кухарями призначаються працівники закладів харчування, що мають освіту та досвід.

В таборі організовується цілодобове чергування з метою припинення правопорушень та контролю за виконанням правил пожежної безпеки. Охорона табору здійснюється штатними працівниками міліції. 

Усі працівники табору допускаються до роботи тільки після проходження спеціальних занять та інструктажу по охороні життя та здоров'я дітей на основі посадових інструкцій затверджених Керуючим Полтавською єпархією.

Усі працівники табору повинні мати особисті санітарні книжки з відміткою про стан здоров'я, що дозволяє працювати з дітьми.

Для керівництва роботою табору створюється педагогічна рада, в яку входять: директор табору, священик-духівник, адміністратор, вихователі, медпрацівник, інструктор по фізкультурі. Головою педагогічної ради призначено викладача Полтавського Державного Педагогічного Університету ім. Короленка кандидата педагогічних наук доцента протоієрея Василія Фазана.

Директор табору несе відповідальність за стан вихованої та оздоровчої роботи з дітьми, господарчу та фінансову діяльність табору, за організацію харчування дітей, проводить інструктаж персоналу табору.

За відсутністю директора табору його обов'язки покладаються на адміністратора табору.

В таборі постійно знаходиться два священика-духівника, що призначаються Архієреєм і відповідають за організацію та проведення усіх духовних заходів, ранкових та вечірніх молитов, сповідують віруючих. 

Педагоги-вихователі забезпечують духовно-педагогічну направленість в роботі загонів, приймають участь в інших заходах, керують одним з гуртків.

Інструктор по фізкультурі  проводить ранкову гімнастику, заняття по фізкультурі, спортивні ігри. Інструктор по плаванню організує купання та навчання дітей плаванню. Вони несуть відповідальність за стан спортивного інвентарю, обладнання купальні.

Усі посадові особи табору несуть сувору відповідальність за життя та здоров'я дітей під час усіх заходів.

 

4.     ТЕРИТОРІЯ ТА ПРИМІЩЕННЯ ТАБОРУ

 

Дитячий Православний табір «Орлятко» розміщений в центрі Красноперівського лісу поблизу міста Карлівки біля річки Орчик. Він складається з 4-х спальних корпусів близько 300 м2, що дає можливість розмістити до 100 дітей.

В таборі обладнано медичний пункт та ізолятор на 5 місць.

Табір має сучасну кухню з різними плитами, з достатньою кількість холодильників та морозильників, цехами для переробки м'яса, овочів, миття посуду проточною водою та столову на 120 місць, укомплектовану сучасним посудом. Джерелом постачання води є глибинна свердловина з водонапірною баштою.  

В таборі створено бібліотеку на 200 примірників духовної літератури, духовну фонотеку та фільмотеку.

Табір має клубне приміщення на 120 місць з сценою, звукопідсилюючою технікою, театральними костюмами, декораціями, піаніно та ін. музичними інструментами.

В таборі обладнано душові на 6 кабінок з гарячою водою, сучасні туалети на 16 місць, місця для прання, сушки та прасування білизни, безпосередньо біля корпусів обладнано місця для особистої гігієни. Табір має овочесховище, складські приміщення, місце для шикування відпочиваючих, обладнане щоглою для прапору.

На території та в будівлях табору забороняється проживання сторонніх осіб.

 

5. ОХОРОНА ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ'Я ДІТЕЙ

 

Організатори та працівники табору прикладають усіх зусиль для охорони життя та здоров'я дітей.

Вихователі та вожаті можуть відлучатися з території табору з дітьми тільки з дозволу директора чи адміністратора.

Купання дітей проводиться тільки в перевірених водолазами місцях та групами не більше 10 чол. в присутності інструктора, вихователів, вожатих, медпрацівника, при цьому на березі в повній готовності знаходяться засоби рятування.

Пересування здійснюється парами, маючи в голові та хвості колони червоні прапорці.

Всі приміщення табору забезпечуються протипожежними засобами (вогнегасниками), а табір спеціальним протипожежним стендом. Табір має план евакуації дітей на випадок пожежі та стихійного лиха.

Забороняється розпалювати вогнище легкогорючими засобами.

Табір може почати свою роботу тільки  при повністю укомплектованому штаті, після перевірки стану табору комісією єпархіального управління, санітарно-епідеміологічною станцією, пожежним наглядом, інспекцією енергонагляду.

Про підготовку табору складається відповідний акт.

Діти приймаються до табору після медичного огляду з відповідною довідкою дитячої медичної установи. На місці у таборі лікар перевіряє дітей на відсутність педикульозу, інших інфекційних хвороб. При наявності цих хвороб діти до табору не приймаються.

Діти з енурезом приймаються до табору з обов'язковим попередженням адміністрації. У випадках, коли батьки не попередили про наявність цієї хвороби, купують для табору матрац взамін пошкодженого.

 

 

6. ЗМІНИ

 

І  зміна  - з 30 червня по 14 липня

 

ІІ  зміна - з 17 по 31 липня

 

ІІІ зміна - з 3  по 17 серпня

 

7. ПРОГРАМА ТАБОРУ

 

Для забезпечення якісного відпочинку ми пропонуємо:

·        Навчання плаванню та за сприяння погоди щоденне купання на річці

Орчик (річка очищена земснарядом, місце купання перевіряється водолазами).

          При прийомі до табору разом з медоглядом перевірку на відсутність сколіозу. При виявленні захворювання особливий режим занять з лікувальної гімнастики та спеціальний масаж, що дозволяє протягом короткого часу позбутися цієї вади. Перевірку хребта та осанки, масаж та лікувальну гімнастику проводить заслужений тренер України В.В.Соловьов. 

      * Одноденний похід лісом з одночасним заняттям по виживанню на пересічній місцевості.

      * Вживання перепелиних яєць натщесерце вранці (за бажанням батьків).

      * Навчання у школі верхової їзди.

      * Плавання на байдарках рікою.

      * Козацький день, у ході якого знайомство з козаками та козацьким рухом, стрільба з пневматичної гвинтівки, спортивного луку, козацький куліш біля костра, козацькі веселощі та українські пісні і танці.

* За бажанням батьків у окремий день проводиться паломницька поїздка по святим місцям м. Полтави з відвіданням Хресто-Воздвиженського жіночого монастиря, храмів міста, музеїв Краєзнавчого та Полтавської битви, катанням на ковзанах.

* Діти отримають навики у різноманітних гуртках: бісероплетіння та вишивки, кулінарному, спортивному, писанкарства, театральному, лялькового театру, вивчення основ масажу, художньому, вокально-музичному, верхової їзди, рукоділля та м'якої іграшки, юних натуралістів, юних журналістів, косметичному, орієнтації на місцевості та виживання в складних умовах, рибалки.

 

8. ПІЗНАННЯ ДУХОВНОГО

 

З благословення Високопреосвященнішого Филипа,

митрополита Полтавського і Миргородського,

Голови Синодального відділу релігійної освіти,

катехізації та місіонерства Української Православної Церкви

духовна частина перебування у таборі складається з:

     - вечірніх та вранішніх молитов у табірному храмі святої рівноапостольної княгині Ольги, спільної молитви перед та після трапези, щоденного одногодинного заняття за особливою програмою, складеною по книзі кандидата педагогічних наук священика Богдана Огульчанського «Божий світ і ми». А також інших табірних заходів згідно з календарним планом. У вихідні та святкові дні відправляються Божественна Літургія, а відпочиваючі сповідаються та причащаються Святих Христових Таїн. До Сповіді та Причастя їх готують священики-духівники, що постійно перебувають у таборі і спілкуються з дітьми під час проведення різних заходів.

З досвіду організації та проведення духовної роботи з відпочиваючими підтверджується на практиці ефективність зростання загального рівня кращих моральних якостей. Знаходячись у гурті єдиновірців, отримуючи духовне окормлення у будь-який час від духовенства, діти стають добрішими, відвертішими, поважають старших, з любов'ю відносяться до оточуючих.

Це і є основна задача нашого дитячого табору – сформувати кращі моральні якості на основі Православної віри, християнської етики та протистояти сучасним культам, сектам, захопленню у полон юних душ, що тільки наповнюються і знаходяться у стані формування.

Разом не віддамо наших дітей на розтління, у когорту наркоманів, алкоголіків, блудників – бо це є смерть духовна і фізична.

Наша свята Православна Церква пропонує різні заходи на захист дітей від негативного впливу. Кращими з них є недільні школи, що діють при церквах. Але не всі діти є їх учнями. Компенсувати відсутність духовних знань у певній мірі допоможе наш дитячий православний табір.

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

Основи християнської культури

Програма розроблена і видана згідно з рішенням Вченої Ради Православного педагогічного товариства

Голова Православного педагогічного товариства –

протоієрей Анатолій Затовський

Голова Вченої Ради товариства –

академік Академії педагогічних наук, професор М.Б. Євтух

Рецензенти –

В.М. Хайруліна, член-кореспондент Академії педагогічних наук

Т.Д. Тхоржевська, кандидат педагогічних наук, доцент

 

1 урок – Божий світ навколо нас. Хто ми такі? Совість – голос Божий.

2 урок – Гріх і як з ним боротися. Шануй своїх батьків. Матір Божа – наша Заступниця.

3 урок – Наш рід. Ми – християни. Вчимося пошани до літніх людей.

4 урок – Слово про рідну землю. Твоє ім'я. Хліб наш щоденний.

5 урок – Храм – дім Божий. Ікона.

6 урок – Милосердя. Святий