По благословению Высокопреосвященнейшего митрополита
Полтавского и Миргородского Филиппа
 
Мова сайту        Українська        Русский   

Православний дитячий табір «Псьол»

1.     Історія табору.

2.     Структура роботи.

3.     Кадри.

4.     Територія та приміщення.

5.     Охорона життя і здоров'я.

6.     Зміни

7.     Програма табору.

8.     Пізнання духовного.

9.     Розпорядок дня.

10.   Фотогалерея.

11.   Правила поведінки.

12.   Контакти.

13.   Придбання путівок

  1. ІСТОРІЯ ТАБОРУ

 в розробці

 
  1. СТРУКТУРА РОБОТИ.

 

Головною задачею Православного табору є виховання підростаючого покоління на церковних засадах, формування світогляду дітей на основі Заповідей Божих, духовних історичних цінностей, відродження моральних норм, що втрачені, повернення молоді до цноти та чистоти душі, бажання святості та любові до ближнього, затвердження у душах дітей любові до природи, дбайливого ставлення до оточуючого світу, відновлення кращих традицій українського народу.


                              

3.  КАДРИ ДИТЯЧОГО ТАБОРУ

 

Підбір працівників табору здійснюється директором табору. Підбір медпрацівників здійснюється спільно з районним педіатром.

Вихователі призначаються з числа православних педагогів, що мають досвід та освіту.

Вожатими призначаються студенти Місіонерської Духовної Семінарії м. Комсомольська, студенти педагогічних навчальних закладів.

Інструкторами по фізичній культурі та плаванню призначаються особи, що мають зазначений фах та практичну підготовку.

Кухарями призначаються працівники закладів харчування, що мають освіту та досвід.

В таборі організовується цілодобове чергування з метою припинення правопорушень та контролю за виконанням правил пожежної безпеки. Охорона табору здійснюється штатними працівниками міліції. 

Усі працівники табору допускаються до роботи тільки після проходження спеціальних занять та інструктажу по охороні життя та здоров'я дітей на основі посадових інструкцій затверджених Керуючим Полтавською єпархією.

Усі працівники табору повинні мати особисті санітарні книжки з відміткою про стан здоров'я, що дозволяє працювати з дітьми.

Для керівництва роботою табору створюється педагогічна рада, в яку входять: директор табору, священик-духівник, адміністратор, вихователі, медпрацівник, інструктор по фізкультурі. Головою педагогічної ради призначено викладача Полтавського Державного Педагогічного Університету ім. Короленка кандидата педагогічних наук доцента протоієрея Василія Фазана.

Директор табору несе відповідальність за стан вихованої та оздоровчої роботи з дітьми, господарчу та фінансову діяльність табору, за організацію харчування дітей, проводить інструктаж персоналу табору.

За відсутністю директора табору його обов'язки покладаються на адміністратора табору.

В таборі постійно знаходиться два священика-духівника, що призначаються Архієреєм і відповідають за організацію та проведення усіх духовних заходів, ранкових та вечірніх молитов, сповідують віруючих. 

Педагоги-вихователі забезпечують духовно-педагогічну направленість в роботі загонів, приймають участь в інших заходах, керують одним з гуртків.

Інструктор по фізкультурі  проводить ранкову гімнастику, заняття по фізкультурі, спортивні ігри. Інструктор по плаванню організує купання та навчання дітей плаванню. Вони несуть відповідальність за стан спортивного інвентарю, обладнання купальні.

Усі посадові особи табору несуть сувору відповідальність за життя та здоров'я дітей під час усіх заходів.

 

4.     ТЕРИТОРІЯ ТА ПРИМІЩЕННЯ ТАБОРУ

 

Табір розташований у живописному куточку селища Яреськи Шишацького району Полтавської області. Зеленими узгір'ями, лісним масивом (сосна) та чистим повітрям привертає увагу відпочиваючих цей край. Саме тут, у Яреськах, всесвітньовідомий режисер і сценарист Олександр Довженко знімав свої легендарні фільми «Земля», «Щорс», «Наталка Полтавка» та інші.

Назва табору  походить від назви річки Псьол перекладі з грец. «висока вода»), яка омиває з лівого боку селище та входить у число однієї з найчистіших річок України.

Територія табору засаджена великою кількістю зелених насаджень, серед них – фруктові дерева, сосни, клени, горобина, різноманітні трави, деякі з них занесені до Червоної книги України. Для дітей облаштовані  кам'яні житлові, технічні корпуси, зони для відпочинку та занять спортом. Для зручності у корпусі для малят передбачені туалет та рукомийник. Заняття на подвір'ї проходять під тінистою покрівлею дерев.

 

5. ОХОРОНА ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ'Я ДІТЕЙ

 

Організатори та працівники табору прикладають усіх зусиль для охорони життя та здоров'я дітей.

Вихователі та вожаті можуть відлучатися з території табору з дітьми тільки з дозволу директора чи адміністратора.

Купання дітей проводиться тільки в перевірених водолазами місцях та групами не більше 10 чол. в присутності інструктора, вихователів, вожатих, медпрацівника, при цьому на березі в повній готовності знаходяться засоби рятування.

Пересування здійснюється парами, маючи в голові та хвості колони червоні прапорці.

Всі приміщення табору забезпечуються протипожежними засобами (вогнегасниками), а табір спеціальним протипожежним стендом. Табір має план евакуації дітей на випадок пожежі та стихійного лиха.

Забороняється розпалювати вогнище легкогорючими засобами.

Табір може почати свою роботу тільки  при повністю укомплектованому штаті, після перевірки стану табору комісією єпархіального управління, санітарно-епідеміологічною станцією, пожежним наглядом, інспекцією енергонагляду.

Про підготовку табору складається відповідний акт.

Діти приймаються до табору після медичного огляду з відповідною довідкою дитячої медичної установи. На місці у таборі лікар перевіряє дітей на відсутність педикульозу, інших інфекційних хвороб. При наявності цих хвороб діти до табору не приймаються.

Діти з енурезом приймаються до табору з обов'язковим попередженням адміністрації. У випадках, коли батьки не попередили про наявність цієї хвороби, купують для табору матрац взамін пошкодженого.

 

 

6. ЗМІНИ

І  зміна  - з 30 червня по 14 липня

 

ІІ  зміна - з 17 по 31 липня

 

ІІІ зміна - з 3  по 17 серпня

7. ПРОГРАМА ТАБОРУ

в розробці

8. ПІЗНАННЯ ДУХОВНОГО

 в розробці

  9. РОЗПОРЯДОК ДНЯ

 в розробці

10. ФОТОГАЛЕРЕЯ

Фотографии 2013 року


11. ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ У ТАБОРІ

1.     Колектив табору керується у своєму житті християнськими моральними принципами, а тому взаємовідносини між відпочиваючими будуються на основі любові, послуху, взаємодопомоги та взаємоповаги.

2.     Молодші слухаються старших та добросовісно виконують їх розпорядження, старші піклуються про молодших.

3.     Відпочиваючі у таборі повинні берегти навколишню природу – не ламати гілки, не кидати сміття, не завдавати шкоди тваринам (ящіркам, їжачкам, птахам).

4.     Забороняється виходити за територію табору без дорослих.

5.     Купатися у річці можна тільки з дозволу вихователя і у його присутності, в строго відведених місцях, дотримуючись правил безпеки на воді.

6.     У випадках відчуття недуги, укусах комах, змій, тварин діти повинні негайно повідомити лікаря чи будь-кого з дорослих.

7.     При розпалюванні святкового багаття – не підходити ближче вказаної відстані.

8.     При проведенні масових заходів (у походах, до трапезної, клубу), пересування по території табору відбувається строєм.

9.     При відвіданні Богослужінь (Божественної Літургії, ранкових та вечірніх молитов) усі повинні притримуватися традиційного одягу. 

10.   За порушення вище вказаних правил можуть застосовуватися дисциплінарні покарання – зауваження, повідомлення батькам, розміщення інформації про порушення у стінній газеті, повідомлення про порушника у школу , в якій він навчається, як крайній захід – виключення з табору. Забороняються будь-які фізичні покарання.

 

12. КОНТАКТИ

 Адреса табору: с. Яреськи Шишацького р-ну Полтавської обл.

Тел. табору: 067-716-03-62 (о. Богдан), 099-203-13-45 (матушка Анна).

У Києві: (044) 255-12-34, (044) 280-48-59, 098-467-10-42 (Ірина Петрівна - секретар Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ)

 

13. ПРИДБАННЯ ПУТІВОК

 

Для придбання путівки батькам необхідно подати до Полтавського єпархіального управління:

- ЗАЯВУ ДО ТАБОРУ

- копію свідоцтва про народження дитини;

- медичну довідку встановленого зразка.

З приводу придбання путівок довідки за адресою:

36040, м. Полтава, вул..Героїв Сталінграда,1-б.

Тел. (0532) 58-28-39 (Ірина Дмитрівна)

Електронна адреса: pravpoltava@ukr.net